Rubriky
Publikujeme

Spolupracujme a hlídejme to podstatné

Školní poradenství v praxi 4/2021

Mateřská škola – rodina – speciální pedagog
Mgr. MARINA ŠIMANOVÁ, speciální pedagog – etoped Pohodové rodiny

Naše speciálně pedagogická a rodinná poradna Pohodová rodina brzy oslaví deset let své existence. V malém týmu (Mgr. Marina Šimanová, Bc. Dita Šimáčková, DiS. – logopedický preventista, Mgr. Barbora Hrušková – psychoterapeut a supervizor) se nám úspěšně daří napravovat různé typy specifických poruch učení a chování. Diagnóza je pro nás pouze odrazovým můstkem k systematické práci, která děti v učení posouvá kupředu.

Rubriky
Blog Lídy D.

Před rokem

Tak jsem si dneska trošku před začátkem školního roku zavzpomínala, jak to u nás vypadalo před rokem, pamatujete? Milošek bojkotoval každý úkol a strašně špatně četl. A co se nám za ten rok povedlo? Poslala jsem ho dneska zapsat knihu do čtenářského deníku a trochu samozřejmě brblal, ale odkráčel do svého pokoje a sepsal nanečisto celkem pěkné věty. Chyby jsme opravili a pak to moc pěkně přepsal. A to si ještě libuju, že už si čte většinou sám a ví o čem. Udělal díky cvičením fakt pokrok. A to už jsme objednaní na začátek září k Marině, aby Milošek dotáhl čtení k dokonalosti. Prázdniny jsme si užili, tak hurá do práce, ať máme zase volné Vánoce.

Rubriky
Publikujeme

„Střídavka“ NEMUSÍ BÝT ZLO

ZÁŘÍ 2021 | marianne

Dva domovy, dva pokojíčky, pravidelné stěhování. Nad dětmi ve střídavé péči často bědujeme, nazýváme je „batůžkáři” a věstíme jim celoživotní trauma. Výzkumy ale ukazují, že pro dítě nemusí jít nutně o špatnou zkušenost a že lze střídavou péči zvládnout s grácií a bez psychické újmy.
Text: Iva Hadj Moussa