Rubriky
Publikujeme

Dramaticky přibývá dětí, které nemluví ještě při zápisu do školky a neumí se soustředit. Speciální pedagožka radí, co s tím

maminka.cz 11.5.2024 SIMONA PROCHÁZKOVÁ

Proč má stále více dětí problémy s řečí a výslovností, čím škodí batolatům a předškolákům absence povinností i moderní technologie, co by měli rodiče dělat místo obskakování potomků a čím jim dokážou sami pomoct k úspěchu? Zeptali jsme se speciální pedagožky Mgr. Mariny Šimanové z poradny Pohodová rodina.

Rubriky
Publikujeme

Vývojová dysfázie: Vrozená porucha řeči a komunikace, která se sama nespraví

Proženy.cz 24.4.2024 SIMONA PROCHÁZKOVÁ

Vývojová dysfázie je specifická porucha řeči, kterou je potřeba odhalit a řešit co nejdříve. Objevuje se u stále většího počtu dětí v předškolním věku a léčba může trvat roky. Může být zaměňována za jiné vady řeči, které mají podobné příznaky, jako například dyslalie neboli patlavost, také ale za autismus, nebo dokonce mentální retardaci. Jaké jsou příznaky a kdy se obrátit na odborníky?

Rubriky
Aktuality

Vítáme nového člena do týmu Pohodová rodina!

Již dlouho vnímám, že je toho někdy na “naše rodiče” příliš a to ještě od nás dostávají deset minut práce navíc. Děti spolu “pořešíme”, ale i dospělí potřebují opečovávat a hledat své cesty.

Jsem moc ráda, že všichni, kteří se cítí se svým trápením sami, mají nyní u nás někoho, komu se mohou svěřit a problém aktivně řešit.

Málokdy se setkáte s tím, že jméno je věrnou předzvěstí osobnosti. Naše nová psychoterapeutka Světlana se nemohla jmenovat jinak. Její vnitřní světlo a poklidná rozvaha vám vnese do života jistotu, že s její podporou překonáte a vyřešíte mnohé problémy a životní úskalí. Je tu pro VÁS – rodiče, dospívající, ale samozřejmě i pro kohokoli, kdo potřebuje podporu při hledání vlastního řešení, které mu bude vyhovovat nejvíce.