Rubriky
Publikujeme

Včera, dnes a zítra

Vnímání času dětí

maminka/LEDEN 2022

HOVORY S MALÝMI DĚTMI NĚKDY PŘIPOMÍNAJÍ
LEGENDÁRNÍ SCÉNKU FELIXE HOLZMANNA
A IVY JANŽUROVÉ: „ZÍTRA HRAJEME V SOBOTOU
VEČER A V NEDĚLI RÁNO A POZÍTŘÍ HRAJEME
VČERA, DNES A ZÍTRA“. JESTLI VÁS VAŠE RATOLEST BOMBARDUJE OTÁZKAMI TYPU „JE UŽ ZÍTRA? KDY BUDE ZA PĚT MINUT? ZA JAK DLOUHOU CHVÍLI – ZA KRÁTKOU, NEBO ZA DLOUHOU?“, SNAŽÍ SE JEN UDĚLAT SI V TOM ČASOVÉM GALIMATYÁŠI POŘÁDEK. JAK JÍ S TÍM MŮŽETE POMOCT?

PŘIPRAVILA: LENKA BROŽOVÁ

Rubriky
Aktuality

Nový rok, nové výzvy

POHODOVÁ RODINA se těší v novém roce na další VÝZVY! Koncem starého roku je zvykem bilancovat, ale my bychom se s kolegyněmi raději dívaly dopředu, třebaže uplynulý rok přinesl přes svou náročnost spoustu pozitivního. Mnoho dětí natrénovalo u nás v poradně to, co jim nešlo, a že to někdy dalo pěkně zabrat nám, rodičům i dětem. Máme velkou radost, že se nám daří propojit moderní poznatky s běžným životem a rozvíjet děti PŘIROZENĚ. Naším cílem v roce následujícím je nejen podpora rodin s dětmi s vývojovými poruchami učení a chování, ale zejména šíření povědomí o MOŽNOSTECH, které mají “naše” děti k překonání toho, co jim právě činí potíže. Rády dodáváme JISTOTU a MOTIVACI rodičům i pedagogům, aby se hned nevzdávali a vydrželi s dětmi pracovat, protože my už dávno VÍME, že diagnóza není konečná stanice a i když nám geny dokáží pěkně “zatopit”, děti se toho naučí víc, než to zpočátku vypadá.

Rodiče i pedagogové, SPOLUPRACUJME a hlídejme to podstatné a hlavně VĚŘME nejen dětem s poruchami učení a chování! Pomáhejme jim promyšleně, aby získaly jistotu samy v sebe. Těšíme se na vás na našich webinářích i seminářích, kde vám rády předáme naše zkušenosti a naučíme vás, jak na to!

Hodně štěstí, zdraví a pohody VŠEM přeje Marina za tým Pohodové rodiny.

Rubriky
Blog Lídy D.

Karambol

Krásné Vánoce všem přejí Dvořákovi! A to bychom nebyli my, kdyby nás nepotkal nějaký karambol. U nás jsou letos všichni příbuzní a rozbila se myčka. Jarda ji odpoledne rozebral a stále nepřišel na to, čím to je. Nevzdává se, my s babičkami myjeme nádobí v ruce a padáme přes součástky a nářadí. Tak šťastné a veselé!