Rubriky
Příběhy z poradny

Jedeme dál a nezastavujeme!

Matouš 15 let

První PŘÍBĚH NA VÍKEND z poradny Pohodová rodina…

Již dlouho se zamýšlím nad tím, jak osudy dětí s poruchami učení a chování převést na papír. Příběhy nám ukáží mnohem emotivněji, čím si museli rodiče a jejich děti projít. Můžeme se s nimi ztotožnit a zamyslet se, jestli také nemohu doma něco změnit, a jak dětem i jejich rodičům pomoci.

Respektujeme soukromí našich klientů, a ačkoliv se mnohé problémy mohou zdát někomu úsměvné, anebo “to by se mi nikdy stát nemohlo”, bereme jakýkoliv problém vždy vážně a pomáháme jej řešit. Moji milí klienti, i když budete mít pocit, že tento příběh je ten VÁŠ, vězte, že podobný problém mají i další rodiny.

Některé příspěvky mi posíláte i vy sami, stejně jako následující mail. Maminka statečně pomáhala chlapci s učením již od první třídy, trápili se mnoho let a “výsledky” ho úplně demotivovaly. Na nápravy se ke mně bohužel dostali až na konci osmé třídy. Tento mladý muž vzdával vše od násobilky přes češtinu i po kamarádství. Ale vynikal natolik v historii, že by byla škoda, aby dál nestudoval. Samozřejmě se pár měsíců “pral” i se mnou a “zbytečným” cvičením. Ale…

Dobrý den, Marino,

nedá mi to a musím Vám napsat. Nevím, jak jste to udělala, i když jsem u toho byla, ale s Matoušem je od posledně dost podstatný rozdíl ve fungování. Sice jste mu neřekla vůbec nic jiného, než mu říkáme my, ale asi se to zrovna trefilo… vůbec jsme (zatím) nemuseli nic zabavovat, funguje i bez toho, funguje příprava do školy, cvičení, dohody, prostě celkově. Výjimečně ne.

Teď psali čtvrtletky a na první pohled to pro někoho může vypadat špatně, ale my víme své…

AJ – 3, o 3 body mu utekla 2

ČJ – 4, ale o 1 bod mu utekla 3 !!!

M – sice 5 (4 body z 28), takže si myslím, když to přepočtu, že kdyby měl o tři body víc, tak to mohla být 4)

Takže jedeme dál a nezastavujeme!

Děkuji a mějte se.

Vím, že ještě nejsme u konce a Matoušova cesta za jeho vysněným povoláním možná bude delší a náročnější, ale začíná být splnitelná.

NEČEKEJTE, začněte včas, můžete pohlídat to podstatné již od kojence.. netrapte sebe i děti, když to dlouho nejde. VŠE SE DÁ TRÉNOVAT A ZLEPŠIT!

Krásný víkend všem “bojovníkům” přeje Marina